КОРИСНІ ПОРАДИ ДЛЯ ВСІХ

Заходи безпеки під час перебування на льоду

Ступаючи на кригу, дізнайтесь про її товщину. В різних місцях річок та озер товщина льодового покриву може бути різною. В гирлах річок і приток міцність криги ослаблена течією. Це може частково визначити візуально. Безпечним вважається для одного пішохода - крига зеленуватого відтінку товщиною не менш як сім сантиметрів; для обладнання ковзанки не менш як 10 - 12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масову переправу пішки можна організувати при товщині криги не менш як 15 сантиметрів.
При переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними переправами або прокладеними стежками, а якщо їх немає, треба намітити маршрут та переконатись у міцності криги. Категорично забороняється перевіряти її міцність ударами ніг. При переході необхідно йти один за одним на відстані п'ять - шість метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду. Якщо лід почав тріщати та з'явилися тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
Якщо ви провалилися під лід, намагайтеся пересуватися до того краю ополонки, звідки йде течія. Це гарантія того, що вас не затягне під лід. Або широко розкиньте руки по краю пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати край льоду, без різких рухів вибирайтеся на поверхню, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи ноги. ГОЛОВНЕ - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
Якщо на ваших очах провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори0. Наближайтесь до ополонки тільки поповзом, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть урятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за три - чотири метри. Якщо ви не один, тоді, взявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу. Подавши постраждалому засіб порятунку, витягайте його і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і дайте теплого чаю.

ПАМ'ЯТКА "Якщо ви розбили градусника"

  • Не можна втрачати жодної хвилини. Відчиніть навстіж усі вікна, виведіть з кімнати дітей, захистивши дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою.
  • Негайно збирайте ртуть. Великі краплини збирайте спринцівкою і складайте у банку зі щільною кришкою, малі - пензликом на аркуш паперу та також у банку.
  • Усі забруднені поверхні після очистки від ртуті обробіть міцним розчином хлорного заліза (у гіршому випадку - хлорного вапна). Не намагайтеся залити водою або відмити милом металеву ртуть - це не можливо. Ті сліди та пари видаляються хімічними методами - демеркуризацією.
  • Викидати рту ть та уражені нею предмети у сміттєві контейнери в каналізацію категорично заборонено. Не засипайте, ртуть землею, піском тощо.
  • Пам'ятайте, що некваліфіковані дії з прибиранням можуть суттєво ускладнити подальше проведення демеркуризації.

Тому за сильних забруднень об'єктів ртуттю або її сполуками організуйте негайну евакуацію людей із зараженої місцевості. Ізолюйте ці приміщення від інших, забезпечте інтенсивне провітрювання. Про те, що сталося, негайно повідомте органи місцевого санітарного контролю та викличте по телефону спеціалізовану, бригаду оперативно - рятівнох служби для проведення демеркуризації та утилізації зібраної ртуті.

Заходи безпеки під час знаходження вибухонебезпечних предметів

Слід пам'ятати, що знайдені предмети після тривалого перебування у землі або у воді становлять ще більшу небезпеку.

Під час знаходження вибухонебезпечних предметів забороняється:

  • перекладати, перекочувати з одного місця в інше;
  • збирати, зберігати, нагрівати та бити;
  • намагатися розбирати;
  • використовувати для виготовлення різноманітних предметів;
  • використовувати заряди для розведення вогню та освітлення;
  • заносити до приміщення, закопувати у землю, кидати у криницю або у річку;
  • збирати та здавати у металобрухт;

Знайшовши вибухонебезпечний предмет, вживайте заходів з виявлення, огородження та охорони їх на місці знаходження.

Негайно особисто або по телефону повідомте про це селищну Раду, відділення міліції, дирекцій підприємства, радгоспу, школи, правління колгоспу, будинкоуправління. Лише повне дотримання заходів безпеки може виключити випадки підриву на боєприпасах.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ ПІД ЧАС ЗНАХОДЖЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ!!!

З НАРОДНОЇ АПТЕЧКИ Морква - лікар Айболить

Морквяний сік корисний. Це відомо кожному. Але не всі знають, що вживати його треба з розплавленим шматочком вершкового масла - аби засвоївся каротин. Друга помилка полягає в переконанні, що морквяний сік треба пити щодня і скільки завгодно. Дитяча норма - півсклянки на день протягом місяця. Після цього слід зробити перерву на місяць.
А взагалі морква дивовижний продукт, справжній "лікар Айболить". Посівши своє належне місце у дитячому раціоні, вона допоможе втримати в межах норми гемоглобін, запобігти розвитку короткозорості, забезпечить організм вітаміном А. 100 грамів морквяного соку (нагадуємо, з маслом), які дитина випиватиме натщесерце з ранку протягом двох тижнів, допоможуть позбутися глистів - волосоголовів.
Морквяним відваром і соком, змішаним з медом, полощуть рот під час запалення слизової оболонки. Якщо дошкуляють гази, тричі на день корисно пити настій з насіння моркви (столову ложку насіння залити склянкою окропу, настоювати 12 годин). Натерту на тертушці моркву з водою прикладають до виразок на шкірі. використовують як холодні примочки. А "каша" з моркви та порошку імбиру, покладена на ніч під теплий шарфик, допомагає лікувати гайморит.

БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я!!!

Пам'ятка "Безпека дорожнього руху - це життя"

1. На вулиці транспорт повинен рухатися проїзною сатиною, а пішоходи - тротуарами, тримаючись праворуч. Особливо уважними слід бути під час переходу доріг, по яких рухається транспорт.

2. Підійшовши до проїзної частини, обов'язково зупиніться на узбіччі дороги. Подивіться спочатку ліворуч, потім праворуч і, коли ви переконалися у відсутності транспорту, починайте переходити дорогу.

3. Ні в якому разі не перебігайте проїзну частину, це дуже небезпечно!

4. Не виходьте на проїзну частину з-за транспорту, що стоїть. Водій, який об'їжджає автомобіль, вчасно може вас не побачити та раптово загальмувати.

5. Якщо на вулиці є підземний пішохідний перехід, переходячи, переходячи вулицю, обов'язково користуйтеся ним.

6. Не грайтеся на проїзній частині вулиці або поблизу неї. Ваші пустощі можуть стати причиною дорожньо - транспортної пригоди.

7. Велосипедисту до 14 років виїжджати на дорогу, де рухається транспорт, суворо заборонено.

8. У місцях, де рух регулюється світлофорами, пішоходи повинні користуватися його сигналами.

9. Переходьте дорогу тільки на зелене світло. Перш, ніж зійти з тротуару на проїзну частину, переконайтеся, що транспорт зупинився.

10. Червоний сигнал світлофора забороняє переходити дорогу.

11. На жовтий сигнал світлофора переходити дорогу заборонено, але, якщо він з'явився, коли ви вже почали прехід, чекайте зеленого сигналу на середині дороги, в жодному разі не намагайтеся бігти назад або вперед. Якщо ж ви вже перейшли середину дороги, спокійно закінчуйте перехід.

ВНИМАНИЕ : КЛЕЩИ

С ранней весны до поздней осени люди подвергаются опасности укуса клещей. Как, правило, клещи прикрепляются к одежде человека в лесу, лесопарковой зоне.

Инфицирование происходит в результате присасывания клеща к поверхности кожи. Чаще всего клещ присасывается в области шеи, груди, подмышечных впадин, паховых складок- там, где кожа тоньше. Осложнения – вирусный клещевой энцефалит, болезнь Лайма.

Чтобы избежать укусов клещей , необходимо:

- Находясь в лесу или за городом, регулярно осматривать одежду и тело с целью обнаружения и удаления клещей.

- Обработать место укуса эфиром или прокипячённым растительным маслом. Через 1-2 минуты, захватив клеща пинцетом, осторожно удалить его.

- Место укуса обрабатывают йодным раствором или спиртом.

- Целесообразно применять сертифицированные репелленты, отпугивающие клещей (ДЭТА, Ребефтал и др.).

Соблюдение этих правил поможет вам предохранить себя и своих близких от заболеваний, передающихся иксодовыми клещами.

ЯК ПОВОДИТИСЬ ПІД ЧАС ГРОЗИ

Влітку можливо потрапити в грозу і бути жертвою удару блискавки.

Про те, що збирається гроза, можна судити за такими прикметами: коли сонце надто пече, а в повітрі нагромаджується волога, коли потім починає особливо змінюватись небо і навіть відчувається особливе передгрозове світло.

ЯКЩО ТИ ОПИНИВСЯ В ЕПІЦЕНТРІ ГРОЗИ НА ВІДКРИТІЙ МІСЦЕВОСТІ, ТО:

  • Присядь навпочіпки в суху яму, траншею. При цьому ступні ніг повинні бути разом, спина зігнута, голова т груди опущені на коліна, тіло повинно мати якомога менший контакт із землею;
  • Ні в якому разі не ховайся за високі дерева, особливо за ті, що стоять окремо. Найбільш небезпечні дуб, тополя, ялина, сосна.
  • Перечекай грозу під березою та кленом, в чагарнику, блискавка майже ніколи не влучає в них;
  • Не стій поруч із металевими предметами.

!!! НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА ПРИКОПУВАТИ ПОСТРАЖДАЛОГО В ЗЕМЛЮ!

ЦЕ ЩЕ БІЛЬШЕ УТРУДНИТЬ ЙОГО ДИХАННЯ, ОБОВ'ЯЗКОВО ВИКЛИЧТЕ ОХОЛОДЖЕННЯ ТІЛА ТА ПОРУШЕННЯ КРОВООБІГУ.

ЯКЩО ТИ ЗАБЛУКАВ У ЛІСІ

Краще дітям одним, без дорослих, до лісу не ходити. Адже і дорослий може заблукати. Може трапитись так: захопився збиранням грибів і не помітив, як зайшов далеко. Зрозумівши, що заблукав, одразу ж зупинись і присядь на пеньок і більше не роби жодного кроку, не поміркувавши. Міркувати можна тільки про одне: як дістатися того місця, звідки починається знайомий шлях.

  • пригадай останню прикмету на знайомій частині шляху і постарайся простежити по ній дорогу додому;
  • можна пригадати знайомі орієнтири. Накраще за все довгі та шумні: залізницю, судоплавну ріку, шосе. Повз, скажімо, маленького сільця легко пройти, не помітивши його.
  • вийти до людей допомагають звуки - працює трактор (чутно за 3-4 кілометри ), гавкає собака (2-3 кілометри), йде потяг (до 10 кілометрів).
  • зможна зорієнтуватись і за сторонами світу. Є прикмети, котрідозволяють вибрати напрямок. Приміром, мурашники завжди розташовуються з південного боку дерев і південний схил мурашника завжди пологий. Мох на каменях, стовбурах дерев завжди пологий. Мох на каменях, стовбурах дерев завжди розташовується на північному боці. Річні кільця на зрізі пня дерева, що стояло окремо, неоднакові - з південного боку вони зазвичай товщі.
  • якщо нема компаса, то північ - південь можна визначити за годинником. Треба спрямувати стрілку, що вказує години, на сонце та умовну ліеію на "1", поділити кут навпіл, отримаєте "південь".

ЛІСОВА ПОЖЕЖА

Всі пожежі в лісі починаються з якоїсь зовнішньої причини: джерела вогню серед дерев нема. Часто випадкова блискавка підпалює ліс, та набагато частіше це робитьлюдина. Найтиповіші випадки виникнення лісової пожежі: кинутий незагашений сірник, недопалок або покинуте незагашене вогнище.

ДІТЯМ НЕОБХІДНО ЗНАТИ:

  • Лісову пожежу можуть гасити тільки дорослі.
  • Від пожежі потрібно швидко уходити.
  • Йти треба проти вітру, найкраще просіками, дорогами, берегами струмків і річок.
  • Якщо потрапив у смугу диму, рот і ніс треба прикрити мокрою ватно - марлевою пов'язкою, рушником, частиною одягу.

КОЛИ КУСАЮТЬ КОМАХИ

ОСИ І БДЖОЛИ - саме від них нам дістається найчастіше. Отрута потрапляє череж жало, яке знаходиться в хвостовій частині черевця.

Прояви ураження:

  • місце, куди вжалила комаха, починає пекуче боліти (причому біль не вгамовується протягом кількох годин);
  • з'являються почервоніння та набряк;
  • у деяких людей навіть єдиний укус бджоли чи оси може викликати важку алергічну реакцію;
  • за сильної реакції на укус з'являються: підвищене серцебиття, задишка, руки та ноги холонуть, шкіра бліднішає, можливі навіть судоми та порушення зору.

!!!ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНІ УКУСИ В ГОЛОВУ, РОТОВУ ПОРОЖНИНУ, ГУБИ!

ПЕРША ДОПОМОГА:

  • вилучити з ранки жало, але так, щоб не роздушити мішечок з отрутою. Тому не варто видавлювати жало чи намагатись витягнути його пальцями. Краще обережно поскребти по місцю укусу тупим боком ножа чи нігтем тоді і жало, і мішечок вийдуть назовні;
  • промити ранку водою з милом;
  • від болю та свербежу може допомогти дезодорант від поту (немає значення, "бризкалка" чи "кулька"). У ньому є речовини, які зменшують дію бджолиної отрути;
  • можна продезінфікувати ранку спиртом чи хоча б розчином марганцівки;
  • можна накласти на місце укусу напівспиртовий компрес;
  • біль та свербіж також знімає листок подорожника.

Тільки пам'ятайте: якщо просто приліпити листок подорожника до шкіри, великої коритсі не буде. Листок спочатку треба добре покришити чи пожувати. Тоді вивільняться лікувальні речовини, котрі є в клітинах рослини. І цю зелену масу треба прикласти до місця укусу.

Як боротися з комарами

Укуси комарів не тільки залишають після себе болісний свербіж. Ці комахи можуть бути по-справжньому небезпечними, якщо вони переносять збудника малярії. Відомо більше двох тисяч видів комарів. Причому далеко не всі вони є переносниками малярії. Незважаючи на те, що останнім часом кількість малярійних комарів у середній смузі збільшилася, в більшості випадків ми спостерігаємо звичайні види цих комах. Кров смокчуть лише особини жіночої статі і лише тоді, коли вони готуються до відкладання яєць.

Протеїни крові необхідні комарихам, для того щоб відкласти якомога більше яєць. Так, «голодна» комариха може відкласти не більше 50 яєць, а сита - вже до 300. Виявити свою здобич комар може за кілька кілометрів! Жало його схоже на шприц, голка якого ще прикрита особливим протекторним чехольчиком. Як тільки жало введено в тіло, в тканини людини тут же впорскується речовина, що перешкоджає згортанню крові. Для дорослої здорової людини не небезпечні навіть п'ятсот укусів комара. Однак для алергіка і одного може бути достатньо, щоб викликати важку алергічну реакцію і навіть летальний результат.

Що робити після укусу?

1. Зробити після укусу міцний розчин харчової соди і періодично обробляти свербляче місце.

2. Змащувати укуси спиртовою настоянкою календули, борним спиртом, томатним соком.

3. Зробити холодну примочку.

4. При множинних укусах прийняти антигістамінний засіб.

5. В похідній аптечці чи на дачі неодмінно слід тримати антигістамінний препарат, фенистил або фукорцин (знімають свербіж і навіть усувають опіки кропиви).

Народні методи при укусах комарів:

1. Обробити сметаною або кефіром.
2. Прикласти до місця укусу листок черемхи або подорожника.
3. Змастити уражене місце бальзамом «Зірочка».

Гарного сімейного відпочинку вам!

поступись дорогою змії

Що робити, якщо укусила змія?

Передусім, розглядіти місце укусу, де залишились сліди від зубів:

  • якщо там тільки дві смужки тонких дрібних подряпинок, то це означає, що змія неотруйна;
  • якщо в кінці цих смужок є одна чи дві червоні точки, справа гірша. Це проколи від іклів отруйної змії. І чим раніше постраждалого буде доставлено до лікарні, тим краще для нього.

Прояви ураження:

  • спочатку укус гадюки викликає тільки легкий біль і печіння;
  • потім біль посилюється, місце укусу починає швидко набрякати та червоніти;
  • з'являється запаморочення, слабкість, нудота.

Перша допомога:

  1. В перші хвилини після укусу необхідно, передусім, відсмоктати отруту з рани. Цьго не можна робити людям з ранками в роті чи карієсними зубами, оскільки отрута залишиться у них в ротовій порожнині та швидко всмокчеться в кров.
  2. Кров'янисту рідину треба відразу ж спльовувати.
  3. Врятувати постраждалого може спеціальна протизміїна сироватка. І чим швидше її введуть постраждалому, тим краще!
  4. Під час транспортування до лікувального закладу на місце укусу слід прикладати холодні компреси, треба давати постраждалому більше і частіше пити.
  5. Дуже важливо заспокоїти постраждалого. Переляк і нервове збудження змушують серце битись частіше. А це означає, що кров в організмі рухатиметься швидше, і разом з нею все ширше розповсюджуватиметься отрута.

!!! КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ РОБИТИ НАДРІЗИ ШКІРИ В МІСЦІ УКУСУ ЗМІЇ.

Кiлькiсть переглядiв: 798

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.