ВІТРЯНА ВІСПА

Викликається вірусом, котрий проникає в організм через дихальні шляхи. Для нього характерна надмірна летючість: з потоком повітря він може проникати до сусідніх кімнат, на сходову клітку, навіть на сусідні поверхи. Поза людським організмом він швидко гине, особливо під прямими сонячними променями.

Вірус вітряної віспи схожий з вірусом оперізуючого лишаю; тому дитина може заразитися вітряною віспою від дорослого, який хворіє на оперізуючий лишай.

Інкубаційний період вітряної віспи від 11 до 23 днів, найчастіше - 14 - 17 днів. Хвороба починається з появи на шкірі водянистіх пухирців. Вони висипають не відразу, а з перервами в 1 - 2 дні, і кожне нове висипання може супроводжуватись підвищенням температури. Чим більше сипу, тим гірший зазвичай і стан дитини.

Хворий залишається джерелом інфекції від початку висипу і до закінчення п'яти днів після виникнення останніх пухирців.

Перенесене захворювання дає стійкий імунітет - двічі вітряною віспою не хворіють; дорослі, які не хворіли вітряною віспою в дитинстві, можуть заразитися від дитини і теж хворіти, причому тяжко.

Основна міра лікування та попередження ускладнень - дотримання правил гігієни. Слідкуйте за тим, аби в дитини завжди були чисті руки, коротко обстрижені та охайно підпилені нігті - брудними руками він може, роздряпавши пухирці, внести в них інфекцію. Підсихання пухирців прискориться, якщо змащувати їх 1 - 2 рази на день 1 - процентним розчином "зеленки".

КРАСНУХА

Краснуха - інфекційне захворювання, яке у більшості дітей протікає відносно легко: температура підвищується не значно, загальний стан порушується мало, ускладнення розвиваються рідко. Характерна ознака краснухи - сип, схожий на коровий(кір). Відрізнити його може лікар; поставити правильний діагноз дозволяють й інші ознаки краснухи, що з'являються ще до сипу. Шлях поширення інфекції - повітряно - крапельний.

Хворий стає джерелом інфекції вже до появи сипу і залишається заразним протягом двох тижнів після висипу. Інкубаційний період - від 15 до 21 дня. Перенесена краснуха дає стійкий імунітет.

Дорослі, які не хворіли в дитинстві, можуть захворіти на краснуху і переносять її тяжче, ніж діти. Особливо небезпечне це захворювання для вагітних жінок, оскільки вірус краснухи має здатність уражити плід, викликаючи пороки розвитку різних його органів і систем.

КІР

КІР - гостре інфекційне захворювання, на яке хворіють дорослі та діти. Основними ознаками кору єнежить кашель, чхання, сльозотеча, почервоніння очей, світлобоязнь, підвищення температури тіла. Хворий стає неспокійним, на його тілі з'являється крупноплямистий висип - спочатку на обличчі, за вухами, на шиї, потім на тулубі і в останню чергу на кінцівках. Висипання триває 3-4 дні, зазвичай воно закінчується водночас зі спадом підвищеної температури тіла.

Захворювання на кір небезпечне високою можливістю появи ускладнень - пневмонії, ларинготрахеобронхіту, енцефаліту, міокардиту, безжовтяничного гепатиту, отиту, синуситу, плевриту, гнійного кон'юктивіту, інфекції сечовивідних шляхів. Слід зазначити, що перебіг цього захворювання у дорослих відбувається набагато тяжче, ніж у дітей.

Інкубаційний період захворювання триває влюдинаід 9 до 17 діб. Хвора стає заразною в останні 24 - 48 годин інкубаційного періоду, виділяючи вірус протягом усього катарального періоду. Після закінчення висипання вірус зникає із організму. Кір передається повітряно - крапельним шляхом під час розмови, кашлю, чхання. Через предмети побуту, продукти харчування вірус кору не передається.

Природна сприйнятливість до кору вважається загальною і не залежить від віку людини. Спалах кору призводить до широкого інфікування усіх сприйнятливих осіб.

Чми більше людей мають імунітет до цієї інфекції, тим менша ймовірність виникнення епідемії.

Основним найбільш перевіреним і надійним засобом профілактики захворюваності на кір є активна імунізація, проведення щеплення, яке допоможе стимулювати вироблення активного імунітету та захисних сил організму кожної людини.

ЕПІДЕМІЧНИЙ ПАРОТИТ (СВИНКА)

Гостре вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, ураженням слинних залоз, а також нервової, травної та статевої систем. Боліють як дорослі так і діти.

ТРЕБА ЗНАТИ!

  • Свинку можна попередити, зробивши дитині щеплення!
  • Збудник хвороби - фільтруючий вірус, що перебуває у слині хворого, передається повітряно - крапельним шляхом. Не стійкий поза організмом, збудник свинки не переноситься третьою особою і дуже рідко передається завдяки посуду, іграшкам, книжкам, хустинкам для носа.
  • Інкубаційний період - від 11 до 21 доби. Хворий заразний як в останні дні інкубаційного періоду, так і протягом всієї хвороби.
  • Після перенесеної хвороби виникає імунітет.

СИМПТОМИ ХВОРОБИ:

  • Збільшення слинних залоз;
  • Центр припухлості - мочка вуха з одного або обох боків;
  • Сухість у роті і біль у вусі при відкриванні рота та жуванні;
  • Невелике підвищення температури;
  • Поганий апетит.

ЩО ПЕРЕВІРЯТИ: температура тіла; чи не з'явились болі у яєчках (у хлопчиків), у животі, головний біль; болючість у місці припухлості при рухах щелепи.

ЛІКУВАННЯ - спокій, постільний режим, зігріваючий компрес.

УСКЛАДНЕННЯ - запалення мозгових оболонок, підшлункової залози, середнього вуха, яєчок у хлопчиків.

ПРОФІЛАКТИКА - суворе ізолювання хворих, вологе прибирання приміщення, вакцинація.

БЕРЕЖІТЬ СВОЇХ ДІТЕЙ!!!

УВАГА: САЛЬМОНЕЛЬОЗ!

САЛЬМОНЕЛЬОЗ - інфекційне кишкове захворювання, яке спричиняється мікробами - сальмонелами.

Заразитися можна через м'ясо, птицю, яйця, рибу та інші харчові продукти.

Не купуйте на ринках, у випадкових людей та в заборонених для торгівлі місцях м'ясні продукти, гриби, в'ялену або копчену рибу, ковбасні та кулінарні вироби ДОМАШНЬОГО ПРИГОТУВАННЯ.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Дотримання правил особистої гігієни, приготування і зберігання харчових продуктів - надійний захист від сальмонельозу.

КОКЛЮШ

Важка інфекція дихальних шляхів, що викликає сильний кашель.

ТРЕБА ЗНАТИ!

  • Діти народжуються без імунітету до коклюшу, тому без щеплення вони можуть захворіти вже на першому році життя.
  • Без лікування коклюш може призвести до смерті, особливо у дуже маленьких дітей.
  • Хвора дитина заразна протягом усього періоду кашлю (5 тижнів).

СИМПТОМИ ХВОРОБИ: спазматичний кашель, що переривається судомним вдихом, іноді закінчується блюванням

СКАРЛАТИНА

Варіант стрептококової інфекції, що викликає ангіну та висип на шкірі, а також симптоми інтоксикації. Може призвести до ускладнень з боку серця та нирок.

ТРЕБА ЗНАТИ!

  • збудник хвороби - стрептокок. Джерелом інфекції є хворий. Розповсюджується бактерія повітряно - крапельним шляхом частіше за все проникає до організму через очі та ніс, іноді крізь уражену опіком або поранену шкіру;
  • збудник хвороби може існувати і поза організмом людини, тому одяг хворого, його речі, книги та іграшки, якими він користувався, можуть бути джерелом розповсюдження інфекції;
  • інкубаційний період від 1 до 7 діб, іноді до 12 діб;
  • після перенесеної хвороби виникає імунітет, але іноді можливі повторні випадки захворювання на скрлатину, які пов'язані з послабленням захисних сил організму.
  • ускладнення виникають рідко, але можуть бути небезпечними.

СИМПТОМИ ХВОРОБИ: часто хвороба починається з головного болю, блювання, болю в горлі, підвищення температури до 39 градусів; крапкоподібний червоний висип з'являється по всьому тілу в перші 1 - 2 доби хвороби; висип грубий на дотик, при натискуванні плями на деякий час стають білими; висип найбільш виражений у паху, під пахвами, на внутрішніх поверхнях рук та ніг.

АСКАРИДОЗ

АСКАРИДОЗ - небезпечне захворювання!

АСКАРИДИ - круглі глисти, які паразитують у кишечнику людини, виділяючи при цьому отруйні речовини. Ознаками аскаридозу можуть бути швидка втомлюваність, головний біль, нудота, блювання, ослаблення пам'яті. Аскаридоз ускладнює перебіг багатьох хронічних захворювань, а в окремих випадках вимагає навіть хірургічного втручання.

Весна і літо - період масового зараження людей аскаридами. Разом з немитими овочами, фруктами, ягодами і особливо полуницями яйця та личинки глистів потрапляють до шлунка людини. Теплий вологий грунт, удобрений нечистотами з вбиральні, - ідеальне середовище для розвитку аскарид.

Розповсюджувачами яєць аскарид є мухи. зараження людей може відбуватися також від собак та кішок, на шерсть яких яйця глистів потрапляють з грунту. Діти заражаються глистами у пісочницях, не захищених від вигулу тварин.

ЩОБ УНИКНУТИ ЗАРАЖЕННЯ АСКАРИДАМИ:

  • Овочі, фрукти, зелень перед вживанням старанно промивайте у проточній воді, а потім обливайте окропом.
  • Не удобрюйте город нечистотами з вбиральні - їх застосовують лише після знераження шляхом компостування.
  • Знищуйте мух і тарганів.
  • Зберігайте продукти у місцях без комах та пилу.
  • Ретельно мийте руки з милом перед прийманням їжі та після відвідування вбиральні.
  • Регулярно робіть обстеження дітей на нявність яєць аскарид та інших глистів.
  • При підозрі на зараження аскаридами обов'язково звертайтесь до лікаря.

ОБЕРЕЖНО! Гострі кишкові інфекції!

РЕКОМЕНДАЦІЇ з метою попередження захворювань:

  • не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб;
  • не допускати споживання продуктів та напоїв із простроченим терміном зберігання;
  • не вживати харчових продуктів та напоїв за найменшої підозри щодо якості;
  • не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;
  • для пиття і приготування їжі використовуйте воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання;
  • при купівлі харчових продуктів та напоїв необхідно обов'язково звертати увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування, зберігати їх лише відповідно до зазначених на упаковці способів і термінів;
  • перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми - облити окропом;
  • перед приготуванням та вживанням їжі мити руки з милом;
  • обов'язково мити руки після відвідування туалету;
  • у випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи.

Не займайтесь самолікуванням!

АНГІНА (запалення мигдаликів)

Треба знати!

  • Гостре інфекційне захворювання верхніх дихальних шляхів.
  • Мигдалики - частина лімфатичної системи. Вони відіграють важливу роль у підтриманні здоров'я.
  • Видаляють мигдалики виключно за серйозними медичними показниками.

Симптоми хвороби:

  • біль у горлі, збільшеня мигдаликів, наліт або біло - жовті крапки на них;
  • загальне нездужання, зниження апетиту, головний біль;
  • підвищення температури;

ПЕДИКУЛЁЗ

Педикулёз—заражение человека вшами.

Вши—кровососущие насекомые, паразиты млекопитающих и человека, весь жизненный цикл которых проходит на хозяине. Различают следующие стадии их развития: яйцо(гнида), личинка, нимфа,взрослая особь. Оптимальная температура для откладки яиц 28-30 градусов. Яйца приклеиваются самкой к волосам или ворсинкам ткани. Платяная вошь может жить до 2 месяцев, головная—около 4 недель.

Вши являются переносчиками возбудителей эпидемического сыпного тифа, вшивого возвратного тифа, окопной лихорадки. Вшивость—частый спутник различных социальных и природных бедствий.

Профилактика достигается повышением материального и культурного уровня жизни населения, распространением санитарных знаний. Индивидуальная профилактика сводится к регулярному мытью тела и смене нательного и постельного белья ; частому вычёсыванию волосистой части головы; ограничению непосредственных контактов с заболевшими людьми; к контрольным осмотрам.

ЗАЩИТИМ ДЕТЕЙ ОТ ГЕПАТИТА

ГЕПАТИТ А — инфекционное заболевание, поражающее печень, которое вызывается вирусом, попадающим в организм человека через рот с инфицированными пищевыми продуктами или водой.У большинства детей гепатит А протекает без клинических проявлений или под видом острого респираторного заболевания. У подростков заболевание часто проявляется желтухой, за неделю до ее появления отмечается лихорадка, слабость, потеря аппетита, тошнота, рвота.

ЧТОБЫ ПРЕДУПРЕДИТЬ ВИРУСНЫЙ ГЕПАТИТ А, НЕОБХОДИМО:

-Тщательно мыть руки с мылом после посещения туалета, перед приготовлением и приемом пищи.

-Кипятить 5 мин. питьевую воду из водопроводного крана, родника и т. д.

-Употреблять разливное молоко только после кипячения не менее 5 минут.

-Не купаться в водоёмах , в которых запрещено купаться органами саннадзора.

- При первых признаках заболевания необходимо обратиться к врачу.

-Выделить больному индивидуальные предметы пользования (столовую посуду, полотенце, бельё и др.).

ЧТО НУЖНО ЗНАТЬ О ДИФТЕРИИ

Дифтерия – тяжелое инфекционное заболевание.

Наиболее часто заболевают дети школьного возраста, но болезнь не щадит и малышей. Могут болеть и взрослые.

Источником распространения инфекции является больной.При разговоре , кашле, чИхании микробы дифтерии вместе с капельками слюны и слизи попадают в окружающий воздух. Вдыхая такой воздух, здоровый человек заражается. Заразиться можно также через посуду , белье, игрушки, книги и другие вещи, бывшие в пользовании больного.

Бывают случаи , когда в зеве и носу человека находятся микробы дифтерии , но он сам остается здоровым. Такого человека называют бактерионосителем. Они очень опасны: не заболевая сами, они могут заражать окружающих.

Наиболее частыми формами заболевания является дифтерия зева, гортани и носа. С момента попадания дифтерийной палочки в организм ребенка до появления первых признаков заболевания проходит от 2-х до 7-ми дней.

Начинается заболевание общим недомоганием: слабость, потеря аппетита, боль в горле при глотании. Повышается температура. Иногда дифтерийный процесс может перейти из зева на гортань. При этом появляется охриплость голоса, лающий кашель, дыхание становится затрудненным.

Детям, которые жалуются на недомогание, особенно если у них повышена температура и болит горло, нельзя посещать детские дошкольные учреждения, школу. До прихода врача заболевшего необходимо уложить в постель, выделить для него отдельную посуду.

В случае выявления дифтерии, необходимо как можно скорее ввести противодифтерийную сыворотку. Она является единственным могучим лечебным средством при этом заболевании. чем быстрее будет введена сыворотка, тем больше уверенности в выздоровлении больного, более легком течении болезни и предупреждении осложнений. Единственным средством предупреждения дифтерии являются профилактические прививки, способствующие выработке в организме ребенка защитных веществ, предохраняющих его от заболеваний. дети, которым были сделаны прививки, значительно реже заболевают дифтерией, а если и заболевают, то болезнь протекает у них легче и не дает осложнений.

дифтерия гортани - самая опасная форма заболевания. поэтому при любом недомагании, заболевании ангиной, охриплости голоса необходимо обратиться к врачу - только он может распознать дифтерию.

Родители! Следите за проведением прививок своим детям.

Этим вы оградите их от тяжелого и опасного для жизни заболевания.

Кiлькiсть переглядiв: 1308

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.